CHP heyeti, Mehmet Şimşek ile bugün görüşecek: Masada neler var?

CHP’nin ekonomi kurmayları ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bugün saat 10.00’da bakanlıkta bir araya gelecek.

CHP’nin Hazine ve Maliye’den sorumlu gölge bakanı Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir’den oluşan heyetin dosyası yoğun. Karatepe’nin en önemli gündemlerinden biri asgari ücrete temmuzda zam yapılması olacak. Emekliler için de enflasyon oranına refah payı eklenerek aylıkların artırılması önerisi masada olacak.

Karatepe zam için nasıl kaynak bulunacağının formülünü de Bakan Şimşek’e anlatacak.

Heyet, halihazırda hükümetin çalıştığı vergi reformu paketi için önerilerin yer aldığı bir rapor da hazırladı. CHP’li kurmaylar ayrıca acil önlem alınması gereken konular olarak nitelendirdiği başlıkları da Hazine ve Maliye Bakanı’na sunacak.

Görüşmede ayrıca tarımsal desteklerin artırılması, TÜİK verileri, Varlık Fonu gibi başlıklar da CHP’li kurmaylar tarafından gündeme getirilecek.

Şimşek’in CHP heyeti ile görüşme kararı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in CHP Genel Merkezi’nde yaptığı görüşmede alınmıştı.

CHP’nin gölge kabinesinde yer alan isimler daha önce İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile de görüşmüştü.

(EKONOMİ SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x